Cennik Shopify 2024 – jakie zmiany po nowym roku?

Jako partner Shopify w Polsce dostaliśmy informację o zmianie w obecnych planach. Zmianie po 24 Stycznia 2024 roku uległo 5 punktów. Zmiany dotyczą wyłącznie nowych sklepów i dotyczą wszystkich planów Shopify (Starter, Retail, Basic, Shopify i Advanced). Obecna oferta Shopify dostępna jest na oficjalnej stronie tutaj. Zmiany nie wpłynęły na koszt prowadzenia sklepu na platformie Shopify za wyjątkiem najdroższego planu. Ale niektóre z nich mogą skłonić do rozważenia aktualizacji obecnego planu. Pamiętajcie że zawsze jesteśmy gotowi aby wam pomóc i stworzyć wspólnie wasz wymarzony sklep internetowy na platformie Shopify!

Wszystkie plany subskrypcyjne Shopify mają dostęp do ponad 60 raportów

Wszystkie plany mają dostęp do ponad 60 raportów wchodzących w skład standardowej analityki. Wcześniej plany Starter i Basic nie zapewniały dostępu do raportów dotyczących sprzedaży, zysków, klientów i czterech z pięciu raportów marketingowych. Zmienia się to w przypadku wszystkich sprzedawców, łącznie z obecnymi, więc jeśli korzystasz z wersji Basic, wszystkie nowe raporty powinieneś zobaczyć w sekcji AnalyticsRaporty  .

Zrzut ekranu ze sklepu Shopify Basic pokazujący dostęp do wszystkich raportów

Kolejna zmiana to brak kont pracowniczych w planach Starter i Basic (poprzednio 2)

Dodatkowe konta personelu nie są już dostępne w planach Starter i Basic. Wcześniej mogłeś dodać 2 dodatkowych pracowników do swojego sklepu. Liczba w pozostałych planach pozostaje niezmieniona (5 w planie Shopify i 15 w planie Advanced). Nie ma również żadnych zmian na kontach współpracowników. Pamiętaj że korzystając z naszych usług, nie zajmujemy konta pracownika ale logujemy się jako partner Shopify.

Porównanie planów Shopify pokazujące różnicę w kontach pracowników

Niestety liczba rynków niestandardowych zostaje zmniejszona do 3 (z 50)

To prawdopodobnie najważniejsza zmiana ze wszystkich. Wcześniej nawet w planie podstawowym można było dodać do 50 różnych rynków. Teraz wszystkie plany mają limit 3. Jeśli chcesz więcej, musisz skorzystać z planu Advanced i płacić dodatkowe 59 USD miesięcznie  za każdy dodatkowy rynek, aż do 50 rynków.

Porównanie planów Shopify pokazujące różnicę w liczbie rynków niestandardowych

Priorytetowa obsługa czatu w planie zaawansowanym

Sprzedawcy korzystający z planu zaawansowanego mają dostęp do priorytetowej pomocy na czacie. Plany Basic i Shopify nadal zapewniają dostęp do standardowego czatu na żywo 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Cena Shopify Plus wzrosła do 2500 USD miesięcznie (z 2000 USD)

Miesięczna cena wejścia planu Shopify Plus wzrosła z 2000 USD do 2500 USD miesięcznie. Jeśli jednak zdecydujesz się na 3 lata, cena wynosi 2.300 USD miesięcznie (nadal możesz płacić co miesiąc).

Nowe ceny Shopify Plus z obniżoną ceną miesięczną na okres 3 lata

Podsumowanie zmian

Jak widać, niektóre zmiany są pozytywne i dodają dodatkową wartość (tj. nowe raporty), podczas gdy inne mogą odegrać kluczową rolę w decyzji dotyczącej planu (tj. ograniczenie rynków).

Pomimo zmian, plan Podstawowy nadal zapewnia dużą wartość i jest całkowicie odpowiedni do prowadzenia udanego biznesu w Internecie. Jeśli chcesz sprawdzić koszt prowadzenia sklepu Shopify w Polsce to zrobisz to tutaj. Pamiętaj że możemy dla Ciebie postawić w pełni profesonalny sklep jak i zmigrować sklep z innej platformy na Shopify.

Formularz kontaktowy

Polityka Prywatności