Shopify w Polsce – prowadzenie sklepu internetowego na Polskim rynku

W ostatnich latach rynek sprzedaży internetowej (e-commerce) w Polsce rozwija się dynamicznie, a jednym z kluczowych uczestników, zyskującym coraz większą popularność, jest platforma SaaS Shopify. Dzięki swojej elastyczności, łatwej obsłudze i szerokiej gamie funkcji, Shopify staje się preferowanym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców, którzy pragną działać w świecie handlu online. Zmiany i rozwój nabrały tempa w czasie pandemii i poniżej. Już w roku 2021 pojawiła się Polska wersja językowa beta Shopify. Jednak czy teraz, w 2024 roku Shopify jest już odpowiednio dostosowany do Polskiego rynku? Sprawdź również naszą ofertę sklepów na Shopify!

Kanadyjska platforma w języku Polskim?

Pierwszym krokiem w kierunku Polskiego rynku e-commerce było dostosowanie panelu wewnątrz sklepu do języka Polskiego. Wersja językowa beta była już rozwijana w 2021 roku, pod presją dużego popytu ze strony Polskiego rynku. Był to początek zmian i ekspansji Shopify na Polskę.

Shopify w Polsce

Czy moi klienci zapłacą BLIKI-em?

Kolejnym kamieniem milowym było udostępnienie polskich płatności Przelewy24. Dzięki nim klienci mieli możliwość finalizować transakcję za pomocą tak bardzo popularnego za Wisłą systemu BLIK. Integracja wymagała jednak manualnej ingerencji w kodzie. W podłączeniu Przelewy24 specjalizowały się agencje e-commerce. Równocześnie same Przelewy24 integrowały swoje płatności za 0 zł. Sytuacja zmieniła się w 2023 roku, gdy udostępniona została dedykowana aplikacja w Shopify App Store. Dzięki niej sama integracja stałą się prosta i szybka. Tutaj sprawdzisz nasz poprzedni blog, gdzie pisaliśmy, jak połączyć polskie metody płatności Przelewy24 ze sklepem na platformie Shopify.

Czy korzystając z Shopify mój sklep internetowy będzie zgodny z przepisami?

Kolejne dostosowania Shopify na rynku Polskim to aplikacje do akceptowania polityki prywatności. W Shopify App Store znajdziesz już darmowe aplikacje, które pozwalają użytkownikom wybrać czy ich dane mają być przetwarzane czy też nie. Oficjalna to „Privacy & Compliance”. Pozwala na konfigurację banneru i dostosowanie strony rezygnacji ze zgód. Warto zwrócić uwagę, że Shopify sam z siebie nie dostarcza w darmowym szablonie okienek na akceptację zgód korzystania z Newslettera, akceptacji polityki sklepu przy zakupie czy akceptacji zgód przy rejestrowaniu nowego konta. W przypadku najbardziej popularnego szablonu Dawn 2.0, znajdziecie już takie customowe zmiany w kodzie na forach Shopify Community. Płatne szablony często już takiego rozwiązania mają zaszyte. Warto również skorzystać z aplikacji takich jak choćby „Klaviyo: Email Marketing & SMS”. Więcej aplikacji znajdziecie w Shopfiy App Store.

Co z dyrektywą Omnibus?

Dyrektywa Omnibus weszła w życie na terenie Polski w 2023 roku. W ramach promocji na sklepie internetowym ma pokazywać klientowi najniższą cenę z ostatnich 30 dni. Miało to ukrócić praktyki nie zgodne z uczciwym handlem. Shopify w zakresie dyrektywy Omnibus oferuję płatną aplikację o nazwie „Omnibus Pricing”. Według naszego ostatniego zapytania do Shopify, dział prawny i compliance Shopify pracuje by było to w standardzie samego sklepu.

Zainteresowani?

Zakładając sklep internetowy Shopify na Polskim rynku warto pamiętać o Polskich formach płatności i zgodności sklepu z lokalnymi i europejskimi przepisami. Atrakcyjna cena postawienia sklepu internetowego na Shopify i niski koszt jego prowadzenia sprawia, że jest to co raz bardziej popularna platforma. Skorzystaj z naszej pomocy i stwórzmy sklep wspólnie, napisz do nas lub zadzwoń. Z przyjemnością umówimy się na niezobowiązujące spotkanie na platformie Google Meets!

Formularz kontaktowy

Polityka Prywatności