Znajdź odpowiedź na nurtujące Cię pytania! Sprawdź Nasz blog i rozwijaj swój biznes

Nowości i porady – Strony i sklepy internetowe Shopify Polska

SHOPIFY zmiany w cenniku

Cennik Shopify 2024 – jakie zmiany po nowym roku?

Jako partner Shopify w Polsce dostaliśmy informację o zmianie w obecnych planach. Zmianie po 24 Stycznia 2024 roku uległo 5 punktów. Zmiany dotyczą wyłącznie nowych sklepów i dotyczą wszystkich planów Shopify (Starter, Retail, Basic, Shopify i Advanced). Obecna oferta Shopify dostępna jest na oficjalnej stronie tutaj.

5 Marca 2024

SHOPIFY w Polsce

Shopify w Polsce – prowadzenie sklepu internetowego na Polskim rynku

Pierwszym krokiem w kierunku Polskiego rynku e-commerce było dostosowanie panelu wewnątrz sklepu do języka Polskiego. Wersja językowa beta była już rozwijana w 2021 roku, pod presją dużego popytu ze strony Polskiego rynku. Był to początek zmian i ekspansji Shopify na Polskę. Kolejnym kamieniem milowym było udostępnienie polskich płatności Przelewy24. Dzięki nim klienci mieli możliwość finalizować transakcję za pomocą tak bardzo popularnego za Wisłą systemu BLIK. 

14 Stycznia 2024

SHOPIFY Tpay

Shopify płatności BLIK-iem – czyli integracja z Tpay

Już pewnie czytaliście nasz artykuł o integracji sklepu na platformie Shopify z bramką płatności, umożliwiającą realizowanie płatności za pomocą ulubionych form płatności Polaków (integracja Przelewy24.pl z Shopify). Dzisiaj przyjżymy się i omówimy integracje aplikacji do przyjmowania płatności od Tpay.

12 Lutego 2024

SHOPIFY InPost

Aktualizacja 2024: Inpost paczkomaty – Jak zintegrować je z Shopify?

Shopify przyśpiesza ekspansję na Polskim rynku, co za tym idzie co raz bardziej dostosowuje swoje rozwiązanie do lokalnych potrzeb. JWraz z rozwojem i zmianami na rynku dostarczamy wam garść najświeższych wiadomości. Jakie zmiany zaszły?

24 Stycznia 2024

Artykuły opublikowane w 2023 roku

migracja przeniesienie sklepu na Shopify

Shopify markets – czyli ekspansja zagraniczna

Ekspansja na zagraniczne rynki stanowi dla wielu firm logiczną kontynuację ich rozwoju. Wiele marek, które odniosły już sukces na rodzimym rynku, planuje rozszerzenie działalności na rynki zagraniczne. Chcąc zaoferować swoim klientom jak najlepsze doświadczenia zakupowe, firmy często decydują się na udostępnienie możliwości płatności w używanej w danym regionie walucie. Poniżej opowiemy, jakie rozwiązania w tym zakresie są możliwe do wdrożenia z wykorzystaniem platformy Shopify. Sprawdź również nasz poprzedni blog Jak założyć sklep na shopify?

20 Grudnia 2023

agencja shopify

Agencja Shopify – Jaką wybrać?

Wybór agencji zamującej się tworzeniem sklepów na platformie Shopify to także oszczędność czasu i pieniędzy. Jak wspominaliśmy powyżej, design sklepu w bardzo prosty sposób przekłada się na konwersję. Dopracowane rowiązania graficzne i intuicyjny sklep dla klienta to coś czego nie można bagatelizować. Agencja która zbudowałą dziesiątki sklepów i mająca dobre opinie z pewnością sobie dobrze z tym poradzi. Bardzo często ważny jest również czas w jaki sklep ma wystartować. 

20 Listopada 2023

Szablony Shopify 2.0 Dawn

Shopify theme – czyli szablony w wesji 2.0, co wybrać?

Shopify 2.0 zapewnia znacznie bardziej nowoczesne doświadczenie użytkownika niż Shopify 1.0. Domyślny motyw OS 2.0, Dawn, podąża za najnowszymi trendami, tworząc satysfakcjonujące UX. Jest również zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych i zawiera takie funkcje jak paski z ogłoszeniami oraz ulepszone strony produktów, które przekształcają odwiedzających w kupujących szybciej. Jest to również często polecany przez Nas szablon. 

17 Listopada 2023

migracja przeniesienie sklepu na Shopify

Migracja sklepu do Shopify – Czyli przeniesienie sklepu krok po kroku

Migracja obecnego sklepu na platformę Shopify, która jest odpowiednia zarówno dla małych, średnich, jak i dużych sklepów, wiąże się z kilkoma etapami. Shopify jest jednym z najbardziej intuicyjnych rozwiązań dostępnych na rynku, które umożliwia korzystanie z niego w modelu SaaS po opłaceniu abonamentu (sprawdź który plan wybrać). Jednym z głównych atutów Shopify jest jego łatwość obsługi, co oznacza, że nie jest wymagana specjalistyczna wiedza programistyczna do skutecznego zarządzania sklepem.

25 Października 2023

Shopify Allegro BaseLinker

Shopify + Allegro – jak zintegrować Shopify z Allegro przez BaseLinker

Jeśli zastanawiasz się nad połączeniem swojegosklepu internetowego na platformie Shopify z Allegro to z pomocą przychodzi oprogramowanie BaseLinker. Baselinker to narzędzie do zarządzania i automatyzacji działalności e-commerce, które jest popularne w Polsce i Europie Środkowej. Baselinker oferuje szereg funkcji, które pomagają przedsiębiorcom zarządzać swoimi sklepami internetowymi i sprawnie prowadzić działalność e-commerce.

7 Października 2023

Shopify cena

Shopify cena prowadzenia sklepu internetowego w Polsce 2023

Shopify działa w modelu abonamentowym/subskrypcyjnym, co oznacza, że pod warunkiem opłacania abonamentu klient otrzymuje dostęp do wybranego szablonu, który musisz jednynie zapełnić niezbędnymi danymi i dostosować do swoich preferencji

27 Września 2023

WooCommerce, czyli WordPress jako sklep internetowy

WooCommerce, czyli WordPress jako sklep internetowy

W dzisiejszym dynamicznym świecie e-commerce możliwość szybkiego i łatwego uruchomienia sklepu internetowego stała się kluczowym elementem sukcesu dla wielu przedsiębiorców. W odpowiedzi na tę potrzebę stworzono narzędzie, które zmieniło oblicze handlu elektronicznego – WooCommerce.

25 Sierpnia 2023

Blog w sklepie online Shopify

Czy w sklepie online Shopify można prowadzić blog?

W dzisiejszym dynamicznym świecie handlu internetowego wartość dodana dla klienta odgrywa kluczową rolę w budowaniu trwałych relacji oraz zwiększaniu konwersji. Wprowadzenie bloga do sklepu online może okazać się skuteczną strategią marketingową, pozwalającą na zaangażowanie klientów oraz dostarczenie im wartościowych treści. W tym artykule dowiemy się, jakie możliwości oferuje platforma Shopify w zakresie blogowania, oraz jakie korzyści płyną z prowadzenia bloga w sklepie online.

25 Sierpnia 2023

Dofinansowanie na sklep internetowy

Jak pozyskać dofinansowanie na sklep internetowy? Dotacja na sklep internetowy

Musisz wiedzieć, że jako początkujący przedsiębiorca możesz skorzystać np. z dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy lub z dotacji z programów oferowanych przez Unię Europejską. Zastanawiasz się, czy istnieje dotacja na sklep internetowy i jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać pomoc? W tym artykule przyglądamy się sprawie bliżej.

25 Lipca 2023

Modernizacja strony internetowej

Modernizacja strony internetowej, przebudowa i jej akutalizacja

Technologie stosowane do projektowania stron internetowych stale ewoluują. Dodatkowo, nawyki użytkowników w korzystaniu z witryn również się zmieniają. Istnieje możliwość, że Twoja strona powstała wiele lat temu i nie spełnia obecnych standardów. Z powodu tych oraz innych czynników wiele firm decyduje się na modernizację/ przebudowę swojej strony internetowej. Jakie jeszcze sygnały wskazują na potrzebę gruntownej modernizacji Twojej witryny?

18 Lipca 2023

Shopify mobile

Poznaj wady i zalety prowadzenia sklepu internetowego na platformie Shopify!

Obsługa tak wielu sklepów to ogromne zobowiązanie. Shopify zatrudnia ponad 7 tysięcy pracowników, którzy pracują w różnych strefach czasowych, dzięki czemu wszelkie awarie są naprawiane natychmiast. Jest to jedna z zalet tej platformy, która wyróżnia się także swoją szybkością. Strony internetowe oparte na Shopify mają średni czas odpowiedzi wynoszący zaledwie 12 milisekund. Jest to imponujące osiągnięcie, którego nie można znaleźć w wielu polskich oprogramowaniach.

10 Lipca 2023

Jak założyć sklep internetowy. Poradnik krok po kroku

Jak założyć sklep internetowy który sprzedaje? Poradnik krok po kroku.

Rynek handlu e-commerce dynamicznie się rozwija z roku na rok. Dostępne obecnie technologiczne rozwiązania umożliwiają otwarcie i prowadzenie własnego sklepu internetowego w prosty i tani sposób! Nie jest już konieczna specjalistyczna wiedza z dziedziny programowania, ponieważ istnieje wiele gotowych, zautomatyzowanych rozwiązań, które umożliwiają stworzenie wymarzonego sklepu online z minimalnym wysiłkiem. Jeśli rozważasz taki rodzaj biznesu, z pewnością zastanawiasz się, jak otworzyć sklep internetowy. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tego tematu.

27 Czerwca 2023

Integracja sklepu na Shopify z paczkomatami InPost

Shopify kurierzy i paczkomaty: Jak zintegrować Shopify z InPostem?

Aplikacja Shopify InPost zapewnia szereg funkcji, które umożliwiają:

  • Dostęp do wszystkich usług InPost, takich jak Paczkomat, Kurier, Paczka w Weekend.
  • Wyświetlanie interaktywnej mapy Paczkomat (dostępne tylko dla wersji Shopify Plus).
  • Stałe aktualizowanie mapy Paczkomat i PaczkoPunktów, aby zapewnić najświeższe informacje….

Dzięki tym funkcjom aplikacje Shopify InPost umożliwiają sprawną integrację z usługami InPost, usprawniając proces wysyłki i monitorowania przesyłek dla sklepów online opartych na platformie Shopify.

19 Czerwca 2023

Integracja Polskich płatność ze sklepem na SHopify

Shopify – jakie Polskie płatności możesz zintegrować ze swoim sklepem?

Podłączanie polskich płatności do sklepu internetowego jest kluczowym krokiem dla sukcesu e-commerce w Polsce. Dzięki integracji polskich systemów płatności z platformą Shopify, możesz zapewnić swoim klientom wygodne i bezpieczne metody płatności, co zwiększa zaufanie i konwersję. Jeszcze kilka lat temu w Polsce były dostępne zachodnie sytemy płatności jak np. 2Checkout. Ich proces intergracji był skomplikowany, same płatności pobierały wysokie prowizje a proces KYC mógł trwać nawet kilka tygodni. W tym artykule omówimy różne systemy płatności dostępne dla sklepów Shopify w Polsce, aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru.

29 Maj 2023

Tworzenie stron internetowych na WordPress

Jak tworzyć strony internetowe? – Tworzenie strony

Czy stworzenie strony internetowej jest trudne? To pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W przypadku prostych stron, takich jak wizytówki firm, proces tworzenia jest dosyć łatwy. Dzięki rosnącej liczbie technologii i wtyczek, tworzenie stron stało się coraz prostsze. Możemy skorzystać z gotowych systemów zarządzania treścią, takich jak WordPress, które ułatwiają proces pisania stron internetowych. Nawet tworzenie sklepów internetowych staje się coraz bardziej przystępne. Shopify oferuje narzędzia umożliwiające szybkie i łatwe tworzenie skomplikowanych platform e-commerce.

25 Maj 2023

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej i od czego zależna jest cena

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej? Od czego zależy cena?

W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej jest niemalże niezbędne dla większości firm i przedsiębiorców, którzy chcą dotrzeć do większej liczby klientów. Jednakże, wiele osób nie wie, jak przygotować się do zamówienia strony internetowej i jakie czynniki wpływają na cenę jej wykonania. W tym artykule omówimy kilka ważnych kwestii, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o stworzeniu własnej strony internetowej.

14 Maj 2023

Czy strony internetowe na popularnym systemie zarządzania treścią WordPress są dla Ciebie

Czy strony internetowe na popularnym systemie zarządzania treścią WordPress są dla Ciebie?

W dzisiejszych czasach, posiadanie profesjonalnej strony internetowej jest nieodzownym elementem skutecznego prowadzenia działalności online. Wiele firm i przedsiębiorców decyduje się na wykorzystanie popularnego systemu zarządzania treścią, jakim jest WordPress, ze względu na jego prostotę, elastyczność i ogromne możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb. W artykule tym przyjrzymy się bliżej temu, dlaczego budowa stron WordPress jest doskonałym rozwiązaniem dla projektowania i tworzenia stron internetowych, szczególnie w Warszawie, gdzie konkurencja online jest duża.

18 Kwiecień 2023

Strona interentowa gabientu stomatologicznego

Jak powinna wyglądać strona internetowa dla gabinetu stomatologicznego?

Strona internetowa gabinetu stomatologicznego powinna pełnić wiele różnych funkcji. Celem strony nie jest tylko umówienie wizyty, ale także wyeksponowanie profesjonalizmu placówki, w tym kompetencji lekarzy oraz innowacyjności stosowanego sprzętu. Dobra strona internetowa dla dentysty powinna zawierać te wszystkie elementy. Jak jednak osiągnąć wiele celów na jednej witrynie? Oto kilka wskazówek.

24 Marzec 2023

Pomoc techniczna i obsługa klienta Shopify

Czym jest Shopify Support - na jakie wsparcie możesz liczyć?

Shopify Support to zespół specjalistów, którzy pomagają użytkownikom w rozwiązywaniu problemów technicznych i operacyjnych związanych z platformą Shopify. Zespół składa się z ekspertów z różnych dziedzin, takich jak obsługa klienta, programowanie, projektowanie i marketing.

6 Marzec 2023

Co to jest Shopify

Czym jest Shopify?

Shopify to platforma e-commerce, która ułatwia tworzenie i zarządzanie sklepem internetowym. Dzięki wielu funkcjom, takim jak łatwe tworzenie stron produktów, elastyczne opcje płatności i wysyłki, narzędzia marketingowe i integracje z innymi aplikacjami, Shopify jest doskonałym wyborem dla właścicieli sklepów internetowych.

23 Luty 2023

Stworzenie własnego sklepu internetowego na platformie Shopify

Jak stworzyć własny sklep internetowy na Shopify?

Krok 1: Załóż konto na Shopify Pierwszym krokiem do stworzenia sklepu na Shopify jest założenie konta. W tym celu przejdź na stronę główną Shopify i kliknij przycisk „Rozpocznij darmowy okres próbny”. Wypełnij formularz rejestracyjny, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby utworzyć swoje konto.

2 Luty 2023

Wyróżniająca się wtrona internetowa dla branży stomatologicznej

Jak stworzyć wyróżniającą się stronę dla branży stomatologicznej?

Strona internetowa jest niezbędna dla każdej firmy, w tym także dla dentysty. Dobrze zaprojektowana strona internetowa może pomóc pacjentom znaleźć i skontaktować się z dentystą, a także zapewnić informacje na temat oferowanych usług oraz opinie zadowolonych pacjentów.

25 Styczeń 2023

Pozycjonowanie stron internetowych

Jak dobrze się pozcjonować w internecie?

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO) to kluczowy element w dzisiejszych czasach dla każdej strony internetowej. Aby poprawić swoją pozycję w wynikach wyszukiwania i zwiększyć ruch na stronie, konieczne jest korzystanie z odpowiednich narzędzi SEO. W tym artykule przedstawimy najlepsze narzędzia SEO, które pomogą Ci w optymalizacji Twojej strony internetowej.

20 Styczeń 2023

Strony internetowe dla architekta, projektanta wnętrz

Jak stworzyć wyróżniającą się stronę dla architekta/ projektanta wnętrz?

Jeśli jesteś architektem i potrzebujesz strony internetowej, powinieneś wiedzieć, co powinna zawierać dobra strona internetowa, aby spełnić Twoje potrzeby i oczekiwania. Jako właściciel agencji projektowej, posiadamy wiele doświadczenia w tworzeniu stron internetowych dla klientów i chętnie Ci pomagamy. Oto kilka ważnych elementów, które powinna mieć Twoja strona internetowa:

8 Styczeń 2023