Shopify theme – czyli szablony w wesji 2.0, co wybrać?

Zacznijmy od tego czym jest Shopify 2.0? Shopify 2.0 oznacza Sklep internetowy na platformie e-commerce Shopify 2.0. Często jest też skracane jako OS 2.0. Żeby to prościej wyjaśnić, Shopify 2.0 to duża aktualizacja platformy Shopify, która zawiera nową architekturę motywów oraz więcej opcji dostosowywania. Często od aktualizacji oczekujemy że nowa wersja oprogramowania będzie lepsza niż poprzednia. Nie zawiedziemy się tym razem. Jakie nowości i zmiany wprowadzono w tej popularnej platformie dla e-commerce?

Lepszy user expirience

Shopify 2.0 zapewnia znacznie bardziej nowoczesne doświadczenie użytkownika niż Shopify 1.0. Domyślny motyw OS 2.0, Dawn, podąża za najnowszymi trendami, tworząc satysfakcjonujące UX. Jest również zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych i zawiera takie funkcje jak paski z ogłoszeniami oraz ulepszone strony produktów, które przekształcają odwiedzających w kupujących szybciej. Jest to również często polecany przez Nas szablon. Szablon jest łatwy w edycji jak pozostałe ale jego popularność sprawia że znajdziemy sporo customowych rozwiązań na forach Shopify Community!

Shopify szablon 2.0 Dawn

O 35% szybciej łądujące się motywy

Przyspieszona prędkość ładowania sklepu to kolejna istotna różnica między Shopify 1.0 a 2.0. Dawn ma być 35% szybszy od domyślnego motywu w OS 1.0, czyli Debut.

Szybsze ładowanie pozytywnie wpływa na pozycjonowanie w wyszukiwarkach i doświadczenie użytkownika, co przekłada się na wyższe wskaźniki konwersji. Ponad to nie ważne w jakiej lokalizacji będzie znajdował się Twój klient. Shopify ma serwerownie na całym świecie, co sprawia że sklep wszędzie otworzy się tak samo szybko.

Więcej możliwości dostosowania sklepu pod swoje potrzeby

OS 2.0 jest bardziej elastyczny w dostosowywaniu niż OS 1.0. Zaktualizowany edytor motywów umożliwia budowanie układu stron sklepu internetowego za pomocą bloków treści (nagłówek, tekst, obraz itp.). To daje większą elastyczność i lepszą kontrolę nad każdą stroną sklepu, podczas gdy w Shopify 1.0 można było w pełni dostosować tylko stronę główną. Edycja sklepu za pomocą funkcji „drag and drop” czyli podnieść i przeżuć znacząca ułatwia dostowanie szablonu.

Panel

Lepsza integracja z aplikacjami Shopify w Shopify App Store

Sklep internetowy 2.0 ma bardziej płynną integrację z aplikacjami Shopify. Teraz można dodawać aplikacje za pomocą edytora motywów, bez konieczności edycji kodu motywu. Ponadto można wybrać, do których stron dodać konkretne aplikacje i gdzie dokładnie na stronie chcesz umieścić te aplikacje.

Nowe możliwości z Metafields

W Shopify 2.0 zarządzanie metafieldami jest łatwiejsze. Na wypadek gdybyś wcześniej nie słyszał o tej funkcji, metafield to niestandardowe pole, które umożliwia dodawanie specjalistycznych informacji, których nie można dodać za pomocą standardowych narzędzi panelu administracyjnego Shopify. Mogą to być numery części, pliki do pobrania, daty premiery, listy składników i wiele innych.

W Shopify 1.0 handlowcy musieli dodawać metafieldy za pomocą niestandardowego kodu, aplikacji lub interfejsów API. Shopify 2.0 umożliwia użytkownikom dodawanie metafieldów za pomocą edytora motywów. Co więcej, można wybrać między importowaniem danych a ręcznym ich wprowadzaniem.

Sami bardzo często korzystamy z możliwości jakie dają metafields w sklepach Shopify. Sprawdź Naszą ofertę na budowę lub migrację sklepu internetowego na platformę Shopify!

Czy mając wersję 1.0 powinno się ją zaktualizować do szablonu 2.0?

  Korzyści wymienione powyżej mogą przekonać, że każdy sklep internetowy na platformie Shopify powinien przejść na OS 2.0. Faktycznie, Shopify 2.0 obejmuje kilka istotnych aktualizacji, oferując nowe możliwości dla handlowców e-commerce oraz ulepszone doświadczenie użytkownika dla klientów.

  Zanim jednak pospieszysz z aktualizacją swojego sklepu, najpierw pomyśl o swoich klientach. Jakie są ich potrzeby i preferencje? Czy spodoba im się ta aktualizacja, czy nie?

  Na przykład, jeśli większość Twoich klientów to osoby starsze, mogą nie docenić znaczącej zmiany wyglądu Twojego sklepu, ponieważ mają tendencję do przywiązania się do tego, do czego są przyzwyczajeni, i często nie lubią bardzo nowoczesnego designu.

  Natomiast jeśli Twoi klienci są młodymi ludźmi, będą podziwiać nowy, modny wygląd Twojego sklepu.

  Tak więc odpowiedź na pytanie „Czy skorzystam z aktualizacji do Shopify 2.0” prawdopodobnie jest „Tak”, ale najpierw pomyśl, czy Twoi klienci to zaakceptują czy nie. Jak dokonać aktualizacji do Shopify 2.0? Jeśli zdecydujesz się na aktualizację, istnieją trzy sposoby, aby to zrobić. Wybierz ten, który najlepiej Ci odpowiada:

  Jak zaktualizować motyw Shopify do 2.0?

   Możesz pobrać motyw Sklepu internetowego 2.0 bezpośrednio ze Sklepu motywów Shopify.

   Sprawdź, czy Twój obecny motyw został zaktualizowany do OS 2.0, i jeśli tak, pobierz zaktualizowaną wersję. Po prostu przejdź do Sklepu motywów i znajdź tam swój motyw.

   A ostatni sposób to ręczna migracja. Jeśli chcesz zachować obecne szablony motywów i cieszyć się nową architekturą, oto jak to zrobić. Czy Searchanise jest kompatybilne z Shopify 2.0? Aplikacja Smart Search Bar & Filters firmy Searchanise jest w pełni kompatybilna z platformą Shopify Online Store 2.0! Na wypadek, gdybyś jeszcze nie miał styczności z Searchanise, jesteśmy profesjonalną aplikacją do wyszukiwania i filtrowania, która poprawia doświadczenie użytkownika i nawigację w sklepach internetowych.

   Jedyną rzeczą, którą musisz zrobić podczas przejścia z OS 1.0 na 2.0, jest ponowna instalacja filtrów na kolekcjach obsługiwanych przez Searchanise. Oto szczegółowy przewodnik, jak je skonfigurować. Wszystkie inne funkcje aplikacji będą automatycznie działać w Twoim nowym motywie.

   Formularz kontaktowy

   Polityka Prywatności