Migracja z WooCommerce do Shopify

czyli przeniesienie sklepu krok po kroku

Prowadzisz sklep na WooCommerce i czujesz, że przy każdej zmianie na stronie potrzebujesz pomocy agencji lub znajomego programisty? Przytłaczają Cię dodatkowe obowiązki takie jak zapewnienie bezpieczeństwa w sklepie, aktualizacje czy brak całodobowej pomocy technicznej? A może panel WooCommerce wygląda jak z lat 90tych? W poniższym artykule przedstawimy Ci jak przenieść Twój sklep internetowy z WooCommerce na Shopify. Bazując na Naszych doświadczeniach. Dzięki temu cały proces migracji z jednej platformy na drugą będzie sprawny i bezpieczny dla Twojego biznesu. Wystarczy, że będziesz się trzymał naszej checklisty. Sprawdź również naszą ofertę sklepów na Shopify!

Migracja z WooCommerce, o czym warto pamiętać

Jednak przed całym procesem migracji z WooCommerce do Shopify warto sprawdzić jakie koszty wiążą się z prowadzeniem sklepu na Shopify. Jakie dostępne są szablony (te darmowe i te płatne). Nasi klienci, którzy przenoszą swoje sklepy, wybierają w zdecydowanej większości płatne motywy. Przeczytaj o popularnych metodach płatności w Polsce, takich jak Przelewy24. Zadbaj o integrację z firmami kurierskimi, takimi jak InPost!

Shopify Matrixify

Checklista której warto się trzymać

Bogaci w podstawową wiedzę o Shopify na Polskim rynku, możemy przejść do Naszej checklisty.
1. Przy przeniesieniu sklepu skorzystaj z aplikacji Matrixify. Pozwala ona za pomocą API sprawnie i bezpiecznie przenieść całą zawartość Waszego sklepu. Przeniesione zostaną produkty, zamówienia, klienci, strony na blogu. Zostaje Wam złożenie strony głównej i dopracowanie UX poszczególnych stron. Sprawdź, jak skonfigurować API tutaj.
2. Zalecamy przeniesienie jak największej ilość zamówień i produktów za pierwszym podejściem. W zależności od wielkości Waszego sklepu proces migracji za pomocą Matrixify może zająć od kliku do kilkudziesięciu godzin. Jeśli macie duży ruch na swoim sklepie WooCommerce, pozwoli to na jak najmniejsze różnice pomiędzy WooCommerce a Shopify.
3. Pamiętaj o przekierowaniu linków, by nie stracić swojej ciężko wypracowanej pozycji w Google.
4. Przepinając domenę z WooCommerce na Shopify pamiętaj, aby podłączyć domenę tymczasową pod sklep na WooCommerce. Pozwoli to na dostęp do sklepu po przepięciu głównej domeny. Dzięki temu będziesz móc przenieść ostatnie zamówienia i wygenerować ostatnie dokumenty ze sprzedaży dla swojej księgowej.
5. Zadbaj o poinformowanie swoich obecnych klientów za pomocą wiadomości email o ewentualnych niedogodnościach. Warto wstawić na stronę nowego sklepu baner i powiadomienia push o zmianach.
6. Zaplanuj moment migracji na czas, kiedy ilość zamówień na sklepie będzie mniejsza a Ty lub Twoi pracownicy będziecie w dostępni dla klientów. Rekomendujemy dni na początku tygodnia, w godzinach nocnych lub porannych.

Chcesz proces migracji powierzyć specjalistom? – Skontaktuj się z Nami!

Oczywiście Nasza checklista dotyczy wyłącznie samego procesu migracji z WooCommerce na Shopify. Pamiętajcie, że nadal pozostaje dopracowanie stron takich jak karta produktu czy strona główna. Sprawdźcie nasze pozostałe blogi.

Pamiętaj, że zawsze chętnie Ci pomożemy! Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na Nasze stronie.

Formularz kontaktowy

Polityka Prywatności